Italijanski kremasti slatkiš PANAKOTA s pomorandžama nema jaja a ukus će očarati najprobirljivije nepce

alo.rs

22:00

Kulinarski globus 0

Zbog svoje kremastre struktur i prilagodljivog ukusa, ovaj slatkiš lako možete kombinovati s raznim voćnim prelivima, komadima voća ili čokoladom.

Italijanski kremasti slatkiš PANAKOTA s pomorandžama nema jaja a ukus će očarati najprobirljivije nepce
Shutterstock

 

Panakota s pomorandžama

Sastojci:

500 ml pavlake

200 ml mleka

6 kašika šećera

5 kašičica arome vanile

2 kesice želatina u prahu

Za krem od pomorandže:

2/3 šolje šećera

2,5 kašičice gustina

1 šolja sveže ceđenog soka od pomorandže

Za prelivod pomorandže:

1 jaje umućeno

10 g putera

Priprema:

Želatin pripremiti prema uputstvu na kesici i ostaviti da nabubri. U šerpu dodajte kremu za šlag, mleko i šećer. Zagrevajte na laganoj vatri dok se šećer ne rastvori. Dodajte aromu vanile. Kada želatin nabubri, dodajte ga u smesu i mešajte dok se potpuno ne rastvori. Sipajte kremu u čaše za desert, ostavljajući mesta za krem od pomorandže. Stavite beli krem da se ohladi. Pomešajte šećer i gustin u dubokom loncu. Dodajte sok od pomorandže uz stalno mešanje. Uverite se da nema grudvica. Kada ste sjedinili sok, šećer i gustin, umutite pjenjačom jaje u smesu. Stavite smesu na umerenu vatru i ostavite da provri. Stalno mešajte. Kada smesa provri, ostavite da kuva još 5 minuta. Skinite kremu sa vatre i umešajte puter i koricu pomorandže. Stavite kašiku kreme u svaku šolju za desert na vrh panakote. Sve zajedno ostaviti u frižideru preko noći. Ostatak kreme od pomorandže čuvajte u zatvorenoj tegli.

Ako su vam se svideli recepti, pročitajte više na našoj viber zajednici, kao i na našem Instagram nalogu, gde vas čekaju omiljeni slatkiši, slaniši i druga iznenađenja za naše verne čitaoce.

 

 

doner kebab

DONER KEBAB Turski specijalitet je savršen kec u rukavu, za ručak koji se pamti

16:06

19 novembar, 2024

Kulinarski globus

Ime je dobio od reči „doner“ koja potiče od turskog glagola „donmek“, što znači „okrenuti se“. Meso se peče satima na ražnju i seče kada postane hrskavo. Prvobitno se pravilo samo od jagnjetine i služilo na tanjiru. Vremenom je počelo da se služi u lepinji, prilagođavajući na taj način recept uličnoj prodaji. Ređanjem tankih mariniranih šnicli od jagnjetine, piletine ili drugog mesa na uspravni ražnjić dobije se znatno zanimljiviji ukus. U grčkoj verziji se služi kao giros, pa se dodaje pomfrit, paradajz, crni luk i caciki salata.

Komentari (0)

Loading