Omiljeni italijanski klasik koji ćete zavoleti zbog mirisnog sosa KANELONI PUNJENI SIROM I SPANAĆEM

alo.rs/I. V.

17:05

Kulinarski globus 0

Želite li isprobati nešto novo, kremasto i fino, a volite italijansku kuhinju, moglo bi vam se svideti ovo jelo.

Omiljeni italijanski klasik koji ćete zavoleti zbog mirisnog sosa KANELONI PUNJENI SIROM I SPANAĆEM
Shutterstock

 

Kaneloni punjeni sirom i spanaćem

Sastojci (za 4 osobe):

12-15 kanelona

250 g sira

400 g spanaća

1 glavica crnog luka

2-3 sušena paradajza

maslinovo ulje

so i biber

parmezan

Za bešamel:

1 kockica putera

2 kašike brašna

500 ml mleka

so, biber

1/2 kašičice mlevenog muškatnog oraščića

Priprema:

Crni luk sitno iseckajte, a zatim gapržite na 2 kašike maslinovog ulja da postane staklast. Dodati očišćen, opran i osušen mladi spanać. Dinstajte  3 minuta i dodajte sir, oceđeni seckani suvi paradajz i dobro promešajte. Kuvajte još nekoliko minuta. Posolite, pobiberite i ostavite da se ohladi. Dok se hladi, pripremite bešamel. U činiji ili dubokom tiganju na laganoj vatri otopite puter, dodajte brašno i polako, uz stalno mešanje da se ne naprave grudvice, dodajte mleko. Začinite solju, biberom i mlevenim muškatnim oraščićem. Dobijenim filom od sira napunite kanelone i stavite jedan pored drugog na prethodno namazan pleh. Između svakog rasporedite po 1 kašiku bešamela, a ostatkom bešamela prelijte presavijene kanelone. Pecite u zagrejanoj rerni na 180 °C oko 35 minuta. Služene kanelone pospite rendanim parmezanom, sveže mlevenim biberom i listićima svežeg bosiljka.

Ako su vam se svideli recepti, pročitajte više na našoj viber zajednici, kao i na našem Instagram nalogu, gde vas čekaju omiljeni slatkiši, slaniši i druga iznenađenja za naše verne čitaoce.

doner kebab

DONER KEBAB Turski specijalitet je savršen kec u rukavu, za ručak koji se pamti

16:06

19 novembar, 2024

Kulinarski globus

Ime je dobio od reči „doner“ koja potiče od turskog glagola „donmek“, što znači „okrenuti se“. Meso se peče satima na ražnju i seče kada postane hrskavo. Prvobitno se pravilo samo od jagnjetine i služilo na tanjiru. Vremenom je počelo da se služi u lepinji, prilagođavajući na taj način recept uličnoj prodaji. Ređanjem tankih mariniranih šnicli od jagnjetine, piletine ili drugog mesa na uspravni ražnjić dobije se znatno zanimljiviji ukus. U grčkoj verziji se služi kao giros, pa se dodaje pomfrit, paradajz, crni luk i caciki salata.

Komentari (0)

Loading