Potrebno je:
-
Za fil:
- 700 g zamrznutih višanja
- 4 kašike šećera
- 2 kašike gustina
-
Za testo:
- 3 i po šolje brašna
- 1 šolja šećera
- 1 kašika gustina
- 250 ml gazirane vode
- 150 ml ulja
- 2 kesice vanilin šećera
- 1 puna kašičica praška za pecivo
-
Za posipanje:
- šećer u prahu za posipanje
Priprema:
Rernu zagrejte na 200 stepeni. U šerpu sipajte višnje i šećer i kuvajte sve dok ne omekša, na srednjoj temperaturi. Onda razmutite gustin u malo vode, pa dodajte u višnje i kuvajte kratko, dok ne dobijete gust fil, kao puding. Skinite sa ringle pa pustite da se malo ohladi. U jednoj velikoj posudi sjedinite šećere, brašno i prašak za pecivo, pa sipajte gaziranu vodu i ulje, i mešajte dok ne dobijete meko testo. Zatim ga podelite na dva jednaka dela. Sipajte prvu polovinu testa u podmazan pleh i ravnomerno rasporedite, pa prelijte ohlađen fil od višanja. Razvucite drugi deo testa na pek papiru, pa nanesite preko fila. Potom skinite papir i viljuškom dobro izbockajte.Pecite pitu oko 35 minuta. Kada se ohladi, pospite je prah šećerom i secite na kocke.
Komentari (0)