Kralj Čarls i Kamila otkrili svoj omiljeni recept za kiš koji će biti služen na krunisanju (VIDEO)
Bakingemska palata otkrila je prvi službeni recept za kiš koji će biti poslužen povodom krunisanja kralja Čarlsa Trećeg 6. maja u Londonu.
U nastavku ovog recepta možete pogledati video u kojem je detaljno objašnjeno kako da napravite kiš, odnosno pitu koja će se jesti na krunisanju.
Kraljevski kiš
Sastojci:
Za testo:
125 g običnog brašna
1 prstohvat soli
25 g hladnog putera, isečenog na kockice
25 g svinjske masti
2 kašike mleka
ili blok od 250 g gotovog prhkog testa
Za punjenje:
125 ml mleka
175 ml slatke pavlake
2 srednja jaja
1 kašika iseckanog svežeg estragona
so, biber
100 g rendanog čedara
180 g kuvanog spanaća, sitno iseckanog
60 g kuvanog pasulja ili soje
Priprema:
Da biste napravili testo, prosejte brašno i so u posudu. Dodajte mast i vrhovima prstiju mesite smesu dok ne dobijete teksturu poput prezla. Dodajte malo mleka i sjedinite sastojke u testo. Pokrijte i ostavite u frižideru 30-45 minuta. Lagano pobrašnite radnu površinu i razvaljajte testo u krug malo veći od vrha kalupa i debljine oko 5 mm. Kalup obložite testom, pazeći da nema rupa, jer bi smesa mogla da iscuri. Pokrijte i ostavite još 30 minuta u frižideru. Zagrejte rernu na 190 stepeni. Tepsiju obložite papirom za pečenje, dodajte pasulj i pecite 15 minuta, pre nego što uklonite masni papir i pasulj. Smanjite temperaturu rerne na 160°C. Pomešajte mleko, pavlaku, jaja, bilje i začine. Na testo stavite polovinu rendanog sira, na to seckani spanać i pasulj i začinsko bilje, pa prelijte tečnom smesom. Ako je potrebno, lagano promešajte smesu kako biste bili sigurni da je fil ravnomerno raspoređen, ali pazite da ne probušite testo. Pospite preostalim sirom. Stavite u rernu i pecite 20-25 minuta dok se ne stegne i poprimi svetlo zlatnu boju.
Ako su vam se svideli recepti, pročitajte više na našoj viber zajednici, kao i na našem Instagram nalogu, gde vas čekaju omiljeni slatkiši, slaniši i druga iznenađenja za naše verne čitaoce.
BORŠČ Ruska supa koja jača imunitet u trenu, a boju duguje ovom povrću
Ruski specijalitet poznat po intenzivnoj crvenoj boji, kao stvoren za hladne dane.
DONER KEBAB Turski specijalitet je savršen kec u rukavu, za ručak koji se pamti
Ime je dobio od reči „doner“ koja potiče od turskog glagola „donmek“, što znači „okrenuti se“. Meso se peče satima na ražnju i seče kada postane hrskavo. Prvobitno se pravilo samo od jagnjetine i služilo na tanjiru. Vremenom je počelo da se služi u lepinji, prilagođavajući na taj način recept uličnoj prodaji. Ređanjem tankih mariniranih šnicli od jagnjetine, piletine ili drugog mesa na uspravni ražnjić dobije se znatno zanimljiviji ukus. U grčkoj verziji se služi kao giros, pa se dodaje pomfrit, paradajz, crni luk i caciki salata.
FANTASTIČNO VARIVO NA BOSANSKI NAČIN Pikantan gulaš, preukusan, a podiže snagu do maksimuma
Razgalite se, okrepite i zagrejte ovim zdravim ručkom
AMERIČKE PALAČINKE PO ORIGINALNOM RECEPTU Sočne i slatke, a idealne za lepo druženje sa prijateljima
Originalno se služe sa javorovim sirupom i šlagom, a možete da dodate umesto toga lešnik krem, med ili prilog po želji.
HALONGOTOR Švedski kolačići sa džemom koji sjajnu idu uz čaj ili kafu
Švedski tradicionalni kolačići postoje još od 1960 ih, a prave se krajnje jednostavno.
Komentari (0)