PILEĆI BATAČIĆI SU SPECIJALITET JUŽNE AMERIKE U Brazilu je ovo jelo jedno od OMILJENIH svima u državi

Alo.rs/B. Paunović

13:00

Kulinarski globus 0

Neodoljivi i preukusni.

hrana
Shutterstock

Sastojci:

Za fil:

200 g pilećeg belog mesa

1 glavica crnog luka

50 g krem-sira

50 g sremskog sira

peršun

pola kašičice senfa

so, biber

Za testo:

250 ml mleka

250 ml supe ili vode

1 kašičica soli

100 g margarina

350 g brašna

Za pohovanje:

2 belanceta

prezle

ulje

Priprema:

Skuvajte belo meso i polutke crnog luka. Meso i crni luk izvadite, a tečnost sačuvajte. Kada se piletina malo 
ohladi, narežite je na kocke i zatim rukama iscepkajte da bude vlaknasta. Kuvani crni luk isecite i izmešajte s piletinom. Dodajte krem-sir i sremski sir, seckani peršun, senf, so i biber po ukusu. Smesu stavite u frižider. U šerpu sipajte 250 ml tečnosti u kojoj se kuvala piletina, 250 ml mleka, so i margarin, pa stavite da provri. Sipajte brašno i energično mutite varjačom 30 sekundi. Testo izručite na radnu površinu i ostavite da se malo ohladi. Premesite toplo testo i formirajte valjak dužine oko 50 cm, pa ga isecite na oko 28 jednakih 
kolutova. Kolut testa stavite na radnu površinu i dlanovima oblikujte krug. U sredinu stavite malo fila, ivice podignite i spojte ih tako da se formira mali špic. Batačiće umačite prvo u penasto umućena belanca, pa u prezle. Poređajte ih na poslužavnik i vratite u frižider na pola sata. Pržite ih u dubokom ulju dok ne dobiju lepu zlatnorumenu boju, oko pet minuta. Servirajte tople uz salsu od paradajza ili pavlaku.

Ako su vam se svideli recepti, pročitajte više na našoj viber zajednici, kao i na našem Instagram nalogu, gde vas čekaju omiljeni slatkiši, slaniši i druga iznenađenja za naše verne čitaoce.

doner kebab

DONER KEBAB Turski specijalitet je savršen kec u rukavu, za ručak koji se pamti

16:06

19 novembar, 2024

Kulinarski globus

Ime je dobio od reči „doner“ koja potiče od turskog glagola „donmek“, što znači „okrenuti se“. Meso se peče satima na ražnju i seče kada postane hrskavo. Prvobitno se pravilo samo od jagnjetine i služilo na tanjiru. Vremenom je počelo da se služi u lepinji, prilagođavajući na taj način recept uličnoj prodaji. Ređanjem tankih mariniranih šnicli od jagnjetine, piletine ili drugog mesa na uspravni ražnjić dobije se znatno zanimljiviji ukus. U grčkoj verziji se služi kao giros, pa se dodaje pomfrit, paradajz, crni luk i caciki salata.

Komentari (0)

Loading